Prowadzenie profilu na Instagramie – jak wygląda obsługa przez agencję?

Chcesz powierzyć agencji obsługę Twojego firmowego profilu na Instagramie? Zastanawiasz się, co obejmuje taka usługa? A może martwisz się, czy będziesz wtedy mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w social mediach Twojej marki?

Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziesz w tym artykule! Przygotowaliśmy go z myślą o osobach i firmach, które rozważają powierzenie obsługi swojego profilu na Instagramie agencji social media. Wszystkie zagadnienia opisaliśmy, bazując na tym, jak pracujemy w naszej agencji.

Coconut Agency – jak pracujemy?

W naszej agencji do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, przez co nie ma dwóch firm, które obsłużymy dokładnie tak samo. Poniżej znajdziesz usługi, które oferujemy w zakresie obsługi profilu marki na Instagramie. Podejmując współpracę z Coconut Agency to, czy zdecydujesz się powierzyć nam wszystkie te działania, czy tylko niektóre z nich, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i potrzeb Twojej firmy.

Obsługa Instagrama przez agencję – od czego zaczyna się współpraca?

Współpracę z agencją najczęściej rozpoczyna rozmowa telefoniczna z naszym Specjalistą, który, zadając odpowiednie pytania, postara się jak najlepiej poznać Twoje potrzeby i oczekiwania względem prowadzenia profilu na Instagramie. To również w tym momencie poznasz szczegółową ofertę agencji oraz cennik. 

Gdy zdecydujesz się na podjęcie z nami współpracy, a wszystkie formalności zostaną dopełnione, zaczniemy działać! W tym momencie zespół specjalistów rozpocznie zbieranie informacji o Twojej firmie, a także analizę jej sytuacji w mediach społecznościowych. 

Jeśli nie masz opracowanej strategii marketingowej lub strategii komunikacji social media, na początku współpracy możesz powierzyć nam jej stworzenie. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że wszystkie bieżące (a także przyszłe) działania Twojej marki w sieci będą spójne z jej wartościami, a co najważniejsze przemyślane i skuteczne!

Jeśli posiadasz już strategię, będziemy działać na jej podstawie, a przed startem współpracy ustalimy wspólnie cele marketingowe i biznesowe, do których osiągnięcia będziemy dążyć, pracując nad Twoim profilem.

Obsługa Instagrama przez agencję – co obejmuje?

Czym na Twoim profilu na Instagramie może zająć się agencja? Odpowiedź brzmi: właściwie wszystkim! 🙂 Nie oznacza to jednak, że wszystkie możliwe opcje są potrzebne, by zrealizować założone cele. 

W podjęciu decyzji dotyczącej tego, jak powinna wyglądać komunikacja Twojej marki na Instagramie, aby Twoja firma osiągnęła tam sukces, pomoże Ci nasz zespół specjalistów. Poniżej opisujemy, jakie działania najczęściej realizujemy dla naszych Klientów. Na pewno znajdziesz wśród nich także te, które warto wdrożyć na profilu Twojej marki.

Tworzenie harmonogramów

Publikacja treści

Obsługa graficzna Instagrama

Moderacja

Copywriting

Facebook Ads na Instagramie

Dobór hashtagów

Instagram Stories

Monitorowanie i Raportowanie

Optymalizacja biogramu i informacji o profilu

Czy wiesz, że algorytm Instagrama bierze pod uwagę zawartość Twojego biogramu, podobnie jak nazwę użytkownika, a także zawartość pola imię i nazwisko”? To, co napiszesz w tych rubrykach, to pierwsze informacje, jakie zobaczą Twoi fani, dlatego warto maksymalnie wykorzystać ich potencjał.

Jeśli powierzysz opiekę nad swoim profilem Coconut Agency, optymalizacja biogramu będzie jedną z pierwszych rzeczy, którymi się zajmiemy! W kolejnym kroku dopracujemy nazwę profilu, aby odbiorcy od razu wiedzieli, czym się zajmujesz. Zadbamy także, o to by każdy odwiedzający Twój profil miał dostęp do aktualnych informacji o Twojej firmie, takich jak adres e-mail czy strona internetowa.

Przygotowanie treści i publikacja postów na Instagramie

Instagram to królestwo kreacji wizualnych, dlatego pierwsze wrażenie, jakie robi Twój profil, jest kluczowe dla Twojego sukcesu. Na Instagramie jeszcze bardziej niż w innych mediach społecznościowych liczy się to, czy Twoje zdjęcie profilowe oddaje charakter firmy, a także spójność dodawanych przez Ciebie zdjęć. Na szczęście o to, by Twój profil robił idealne pierwsze wrażenie, również może zadbać agencja!

Jeśli powierzysz nam obsługę Twojego profilu na Instagramie, podrasujemy Twoje zdjęcie profilowe, zaprojektujemy estetyczne okładki do wyróżnionych Insta Stories oraz sprawimy, że Twoja siatka zdjęć będzie spójna i przyciągająca wzrok. Dzięki temu obserwujący z pewnością zostaną z Tobą na dłużej!

Harmonogram publikacji

Pierwszy krok do regularnych i skutecznych działań w social mediach to dobry plan. Wiemy, że tworzenie harmonogramów bywa uciążliwe, dlatego to zadanie możesz powierzyć nam! Zaplanujemy, jakie treści przygotować oraz kiedy będą się one ukazywać na Twoim profilu, a Ty raz na zawsze zapomnisz o problemie co teraz opublikować?!”.

 

Tworząc harmonogram działań na Instagramie, zawsze bierzemy pod uwagę ważne wydarzenia w Twojej firmie (urodziny, targi, premiery nowych produktów, itp.), (nie)typowe święta, strategię sprzedażową i content marketingową oraz obecne trendy obowiązujące w mediach społecznościowych. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że posty będą ukazywać się regularnie, a Twój profil na Instagramie będzie nie tylko zawierał ciekawe, edukacyjne treści, ale także bawił odbiorców i –  co najważniejsze – sprzedawał Twoje produkty i usługi!

Tworzenie zdjęć i filmów

Dobre zdjęcia i treści wideo to absolutna podstawa działań na Instagramie. Często ich przygotowanie zajmuje mnóstwo czasu, w końcu samo zrobienie zdjęcia czy nakręcenie filmu to tylko wierzchołek góry lodowej, do którego dochodzi wymyślenie koncepcji kreatywnej profilu, a także praca nad obróbką i montażem. Wiemy, że nie każdy może sobie pozwolić na poświęcenie takiej ilości czasu, dlatego zespół Coconut Agency przychodzi z pomocą! 🙂 

W zależności od Twoich potrzeb przeprowadzimy sesję zdjęciową, zajmiemy się obróbką zdjęć, które już posiadasz albo znajdziemy bank zdjęć z oryginalnymi obrazami dla Ciebie. Możemy również przygotować animacje lub krótkie filmy w sam raz do publikacji na Twoim feedzie! Zyskasz dzięki temu spójny profil, zaangażowanie obserwujących i trochę czasu dla siebie.

Obsługa graficzna

Czy wiesz, że edukacyjne karuzele złożone z kilku zdjęć budzą na Instagramie większe zaangażowanie niż podobne posty z pojedynczym obrazem? Jeśli powierzysz naszym specjalistom obsługę graficzną Twojego firmowego profilu na Instagramie, zadbamy o to, by Twoje karuzele były jednocześnie piękne i niosące wartość. Nasi graficy dopilnują, by cała komunikacja wizualna Twojej firmy była spójna, co przełoży się na jej rozpoznawalność. Co więcej, nie będziesz już martwić się o to, czy zdjęcie profilowe nie jest ucięte, a jakość zdjęcia kiepska będziemy mieć to na bieżąco pod kontrolą.

Copywriting

Nawet w królestwie treści wizualnych tekst ma znaczenie, dlatego kolejnym obszarem, w którym wspieramy Klientów na Instagramie, jest copywriting. Pisząc teksty na Instagrama, dbamy o to, by w atrakcyjny sposób w krótkiej wypowiedzi zawrzeć maksimum treści i wywołać dyskusję z odbiorcami. Nasi copywriterzy poradzą sobie z każdym tematem i żadna branża im niestraszna!

Publikacja postów

Harmonogram, zdjęcia i grafiki, tekst, hashtagi –  post gotowy. Czas na publikację! Jako agencja bierzemy na siebie nie tylko przygotowanie Twoich postów, ale także ich publikację na Instagramie. Zoptymalizujemy godziny publikacji Twoich treści, a w razie potrzeby zaplanujemy automatyczną publikację na weekendy czy święta. Dzięki temu będziesz mógł zupełnie zapomnieć o mediach społecznościowych i skupić się na rozwoju swojej firmy w innych dziedzinach.

Dobór hashtagów

Odpowiednie hashtagi na Instagramie pozwalają dotrzeć do ogromnej liczby osób i znacznie zwiększyć Twoje zasięgi. Niestety temat hashtagów niesie za sobą sporo mitów i wątpliwości. Które hashtagi są najlepsze? W jakim języku? Ile? Jak duże” powinny być? 

Nasi Insta-specjaliści dobiorą odpowiednie hashtagi za Ciebie tak, by Twój profil dynamicznie się rozwijał. Co więcej, możemy stworzyć listę hashtagów brandowych oraz związanych z Twoją branżą, która ułatwi kolejne publikacje. Hashtagi na Instagramie są zbyt ważne, by je bagatelizować  zostaw je nam! 

Rolki i inne nowości

Niedawno przez Instagramowy świat przeszedł dreszcz podniecenia: polscy użytkownicy dostali możliwość tworzenia i oglądania rolek (Instagram Reels)! Nie wiesz co to takiego? Nic nie szkodzi! Wiemy, że ciągłe trzymanie ręki na pulsie bywa uciążliwe, dlatego śledzeniem nowości, które nieustannie pojawiają się w social mediach, możemy zająć się za Ciebie.

Oczywiście w razie potrzeby przygotujemy dla Ciebie też reels, czyli krótkie, dynamiczne filmiki podobne do formatu TikToka.

Moderacja

Podstawą sukcesu w mediach społecznościowych jest relacja z fanami. Komentarze i wiadomości na Instagramie pomagają usłyszeć odbiorców, ale prawdą jest też, że odpowiadanie na nie wymaga wiele czasu i cierpliwości. 

Na szczęście również ten obszar działalności w social mediach możesz oddać w ręce Coconut Agency. Nasz zespół zadba o to, aby rzeczowo i z życzliwością odnieść się do wszystkich próśb i pytań zadawanych przez Twoich fanów, a także zainicjuje wymianę zdań w komentarzach. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że każdy komunikat od Twoich odbiorców – pozytywny czy negatywny – zostanie zauważony.

Facebook Ads na Instagramie

Dobra reklama na Instagramie powinna przyciągać uwagę i jednocześnie pasować do stylistyki panującej na tym portalu, co czyni jej przygotowanie nie lada wyzwaniem. Do tego dochodzą takie aspekty jak dostosowanie budżetu i wybór grupy docelowej, a także samo włączenie reklamy.

Nasi specjaliści Facebook Ads mogą przygotować dla Ciebie reklamy do wyświetlania w Insta Stories czy Instagramowym feedzie, które pomogą Ci osiągnąć założone cele sprzedażowe i wizerunkowe. Zajmą się także optymalizacją budżetu, ustawieniem reklamy i bieżącym analizowaniem jej skuteczności.

Na Instagramie najczęściej realizujemy kampanie reklamowe: wizerunkowe i e-commerce, czyli promujące sklepy internetowe, natomiast odpowiadając na potrzeby Twojej marki, obsłużymy również kampanie lead generation –  mające za zadanie pozyskanie nowych kontaktów oraz promujące kursy online lub wydarzenia (offline).

Organizacja konkursów

Regulamin Instagrama pozwala na większą swobodę w organizowaniu konkursów niż regulamin Facebooka. Jednocześnie Instagram jest uznawany za platformę bardziej sprzyjającą kreatywności. Żal byłoby tego nie wykorzystać!

Konkurs na Instagramie może świetnie wpasować się w strategię działań Twojej marki w social mediach, pozwoli Ci dotrzeć do nowych odbiorców i zwiększyć zaangażowanie na profilu. Jeśli powierzysz jego organizację nam, zadbamy o zgodność konkursu z polskim prawem i regulaminem Instagrama. Zatroszczymy się także, by zadanie konkursowe nie było ani zbyt łatwe, ani zbyt trudne, a także wypromujemy konkurs tak, by cieszył się dużym zainteresowaniem.

Instagram Stories i wyróżnione relacje

Czy wiesz, że wielu użytkowników Instagrama jest bardziej zainteresowanych oglądaniem Insta Stories, niż dodawanymi postami? Jedno jest pewne: jeśli chcesz osiągnąć sukces na Instagramie, relacje (czyli właśnie Stories) muszą pojawiać się na Twoim profilu! 

W ramach obsługi mediów społecznościowych Twojej marki możemy zadbać, by Twoje relacje na Instagramie były estetyczne, angażujące i ukazywały się regularnie. Stworzymy interesujące cykle edukacyjne w Twoich Instagram Stories, przeprowadzimy sesje Q&A, relacje z ważnych wydarzeń w Twojej firmie oraz quizy. Odbiorcy będą brać telefon do ręki tylko po to, żeby zobaczyć Twoje relacje!

Oczywiście zadbamy też o wyróżnione relacje: by były uporządkowane, informacyjne i aktualne, a także opatrzone okładkami spójnymi z wyglądem całego profilu.

Statystyki i raporty

Zastanawiasz się, czy będziesz mieć kontrolę nad Twoimi social mediami, gdy będziemy je obsługiwać? A może nie wiesz, skąd będziesz mieć pewność, że nasze działania przynoszą efekty? Na szczęście mamy statystyki! One powiedzą Ci dokładnie o ile wzrosły zasięgi i zaangażowanie na Twoim profilu.

W ramach obsługi Twojego Instagrama nasi specjaliści będą analizować statystyki Twojego profilu za pomocą sprawdzonych programów analitycznych. Na podstawie takich statystyk przygotują dla Ciebie raporty okresowe, dzięki którym zawsze będziesz wiedzieć, jakie są koszty poszczególnych reklam i do ilu nowych osób dotarliśmy za pomocą postów sponsorowanych oraz organicznie, a także który format przynosi największe efekty. Zespołowi Coconut Agency raporty posłużą za to do dalszego udoskonalania działań na Twoim profilu!

To już wszystkie działania, które zwykle podejmujemy, obsługując profile naszych Klientów.

Pamiętaj, że nie musisz decydować się na wszystkie opisane wyżej opcje, by rozpocząć współpracę z agencją! Skontaktuj się z nami, a my doradzimy Ci, na których aspektach działalności na Instagramie warto się skupić, by Twoja firma rozwijała się jak najlepiej i by zrobiło się o niej naprawdę głośno!

Wypełnij formularz.

  Imię i nazwisko*

  E-mail*

  Telefon*

  Nazwa firmy*

  Jak możemy Cię wesprzeć?*

  Co chcesz osiągnąć współpracując z Coconut Agency?*

  Jakim miesięcznym budżetem dysponujesz, żeby to osiągnąć?*
  Zakres szkolenia:
  FacebookInstagramLinkedInTwitterPinterestTikTokGoogle AdsSEO
  Kiedy chcesz, żeby odbyło się szkolenie?
  Sprawdź aktualne oferty pracy w zakładce Kariera
  Wiadomość:
  Wiadomość:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Coconut Sp. z o.o. moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie.

  Martyna Szewczyk

  Sales Specialist

  Martyna Szewczyk

  Sales Specialist