Prowadzenie profilu na Facebooku - jak wygląda obsługa przez agencję?

Rozważasz nawiązanie współpracy z Agencją Social Media, która poprowadzi Twój profil na Facebooku? Zastanawiasz się, co obejmuje obsługa fanpage’a przez agencję? A może martwisz się, czy będziesz wtedy mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoich social mediach?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej, dlatego nie czekaj i już teraz zapoznaj się z naszą ofertą! Przygotowaliśmy ją właśnie z myślą o osobach i firmach, które rozważają powierzenie obsługi swojego firmowego Facebooka agencji social media. Wszystkie zagadnienia opisaliśmy, bazując na tym, jak pracujemy w naszej agencji.

Poniżej znajdziesz szeroki zakres usług, które oferujemy w zakresie obsługi profilu marki na Facebooku. Podejmując współpracę z naszą agencją to, czy zdecydujesz się powierzyć nam wszystkie te działania, czy tylko niektóre z nich, zależy wyłącznie
od Ciebie i potrzeb Twojej firmy.

Obsługa Facebooka przez agencję - od czego zaczyna się współpraca?

Współpracę z agencją najczęściej rozpoczyna rozmowa telefoniczna z naszym Specjalistą, który, zadając odpowiednie pytania, postara się jak najlepiej poznać Twoje potrzeby i oczekiwania względem prowadzenia profilu na Facebooku.
To również moment, w którym poznasz szczegółową ofertę agencji oraz cennik. 

Jeśli nie masz opracowanej strategii marketingowej lub strategii komunikacji marki w social mediach, na początku współpracy możesz powierzyć nam jej stworzenie. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że wszystkie bieżące (a także przyszłe) działania Twojej marki w sieci będą spójne z jej wartościami, a co najważniejsze – przemyślane i skuteczne!

Jeśli posiadasz już strategię, będziemy działać na jej podstawie, a przed startem współpracy ustalimy wspólne cele marketingowe i biznesowe, do których osiągnięcia będziemy dążyć, pracując nad Twoim profilem.

Prowadzenie Fanpage'a przez agencję - co obejmuje obsługa profili social media?

Jeśli zastanawiasz się, czym na Twoim profilu na Facebooku może zająć się agencja, odpowiedź brzmi – wszystkim! Nie oznacza to jednak, że zawsze wszystkie możliwe opcje są potrzebne, by zrealizować założone cele. 

W podjęciu decyzji dotyczącej tego, jak powinna wyglądać komunikacja Twojej marki na Facebooku, aby Twoja firma osiągnęła tam sukces, pomoże Ci nasz zespół specjalistów. Poniżej opisujemy, jakie działania zwykle realizujemy dla naszych Klientów. Na pewno znajdziesz wśród nich także te, które warto wdrożyć na Twoim fanpage’u.

Tworzenie harmonogramów

Publikacja treści

Obsługa graficzna Facebooka

Promocja wydarzeń

Organizacja konkursów

Reklama Facebook Ads

Promocja ofert pracy

Moderacja

Monitorowanie i Raportowanie

Obsługa Facebooka - Harmonogram publikacji

Pewnie wiesz, że najskuteczniejsze działania to te, które odbywają się według planu. Właśnie dlatego, zanim zaczniemy publikować treści na Twoim fanpage’u, przygotujemy szczegółowy harmonogram, zawierający daty publikacji treści oraz tematy poszczególnych postów.

Dzięki temu raz na zawsze pozbędziesz się problemu „co dzisiaj opublikować?”

Tworząc harmonogram, nasi specjaliści uwzględnią ważne wydarzenia w Twojej firmie (urodziny, promocje, premiery produktów), treści sprzedażowe, strategię content marketingową, święta (te typowe, a także te nieco mniej znane) oraz obecne trendy obowiązujące w social mediach. Innymi słowy: w harmonogramie znajdą się wszystkie posty, które są niezbędne, by osiągnąć sukces w mediach społecznościowych 

To Ty decydujesz o tym, ile postów tygodniowo ma ukazać się na Facebooku Twojej marki, a także jakich treści chcesz widzieć na nim więcej, a jakich mniej. Jednak jeśli nie czujesz się kompetentny w tej dziedzinie, doradzimy jak rozwiązać te kwestie,
by
było to jak najkorzystniejsze dla Ciebie i Twojej firmy.

Obsługa graficzna profilu na Facebooku

Obraz jest kluczową formą przekazu w mediach społecznościowych. To od niego zależy, czy odbiorca w ogóle zwróci uwagę na Twój post! 

Obsługę graficzną Twojego profilu również możesz powierzyć Coconut Agency, o czym zapewne już wiesz. Warto jednak podkreślić, że obsługa graficzna to nie tylko tworzenie grafik do kolejnych postów na Facebooku. Obejmuje ona również dbałość o spójność komunikacji wizualnej Twojej firmy w social mediach, która z kolei przekłada się na jej rozpoznawalność. 

Nasi graficy zadbają o to, by Twoje zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle były dobrej jakości, pasowały do siebie i były jak najlepszą wizytówką firmy. Zatroszczy się również o zwracające uwagę grafiki do treści reklamowych, a także charakterystyczną ramkę lub znak wodny do publikowanych przez Ciebie zdjęć.

Jedno jest pewne – Twoich postów nie będzie można obojętnie  „przescrollować”!

Przygotowanie treści i publikacja postów na Facebooku

Harmonogram – jest, grafiki – są. Pozostaje w takim razie napisanie postów na profil Twojej marki na Facebooku oraz zadbanie, by wszystko tworzyło spójną i przyciągającą uwagę całość. Na szczęście to również mieści się w usługach agencji social media. Zadbamy o to, by treść Twoich postów była ciekawa i wartościowa, a jednocześnie zgodna z zasadami copywritingu na Facebooku.

Możesz dostarczyć nam informacje i materiały, na podstawie których specjaliści będą tworzyć Twoje komunikaty, ale nie martw się – nie jest to konieczne. Nasi copywriterzy poradzą sobie z każdym tematem i żadna branża im niestraszna.

Co ważne, zespół Coconut Agency weźmie na siebie nie tylko przygotowanie Twoich postów, ale także ich publikację na Facebooku. Dzięki temu będziesz mógł zupełnie zapomnieć o mediach społecznościowych i skupić się na rozwoju swojej firmy
w innych obszarach.

Moderacja Fanpage'a na Facebooku

Dobre prowadzenie strony firmowej na Facebooku nie powinno być monologiem, a dwustronną komunikacją. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, by zadbać o dialog z fanami w komentarzach oraz w wiadomościach prywatnych, a to z kolei oznacza,
że im więcej obserwujących, tym więcej pracy… 

Również ten obszar możesz oddać w ręce specjalistów. Nasza agencja zadba o to, by rzeczowo i z życzliwością odnieść się do wszystkich próśb i pytań zadawanych przez Twoich fanów, a także zainicjuje wymianę zdań w komentarzach. W ten sposób zyskujesz gwarancję, że każdy komunikat od Twoich odbiorców – pozytywny czy negatywny – zostanie zauważony.

Posty sponsorowane - Facebook Ads

Optymalizacja reklam na Facebooku to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w Menedżerze Reklam Facebooka. Zamiast zastanawiać się za ile, na jak długo i komu w ogóle warto wyświetlić reklamę, możesz zlecić tworzenie postów sponsorowanych nam.

Nasi specjaliści doradzą Ci, które posty warto promować, jakie dodatkowe reklamy (“dark posty”) ustawić i jak stworzyć reklamę, która przyciągnie wzrok. Oczywiście tu nie kończy się nasza rola! Zespół Coconut Agency zajmie się również techniczną stroną ustawiania reklam, optymalizacją budżetu, a także takimi aspektami jak dobór grupy docelowej czy bieżące analizowanie skuteczności reklam. 

Zrealizujemy dla Ciebie kampanie reklamowe:

 • lead generation – mające za zadanie pozyskanie nowych kontaktów,
 • ecommerce – promujące sklepy internetowe,
 • wizerunkowe – które sprawią, że Twoja marka podbije internet,
 • promujące kursy online lub wydarzenia (offline).

Odpowiadając na Twoje potrzeby, możemy także stworzyć niestandardowe grupy odbiorców czy zainstalować na Twojej stronie internetowej pixel Facebooka: wszystko po to, byś mógł dotrzeć do jak największego grona Twoich potencjalnych Klientów.

Employer Branding na Facebooku - promocja ofert pracy

Czy wiesz o tym, że nie musisz płacić za udostępnianie ofert pracy w znanych serwisach, by były one widoczne? Ofertę pracy na Facebooku możesz zamieścić bezpłatnie i dodatkowo, w razie potrzeby, zdecydować się na jej płatną reklamę. 

Dobrze stworzona oferta pracy na Facebooku będzie cieszyła się sporym zasięgiem oraz da Ci duże szanse znalezienia osoby pasującej do profilu Twojej firmy. W tworzeniu i promowaniu takiego ogłoszenia również możemy Cię wyręczyć!

Organizacja konkursów na Facebooku

Konkursy w mediach społecznościowych są świetnym sposobem na zwiększenie zasięgu Twojego fanpage’a oraz wypromowanie nowych produktów. Niestety organizacja konkursu, który będzie zgodny z polskim prawem i regulaminem Facebooka, a jednocześnie przyniesie wymierne korzyści Twojej firmie, jest nieraz sporym wyzwaniem. Dlatego od razu doradzamy: zostaw to teamowi Coconut Agency!

Zadbamy o to, by konkurs dobrze wpasował się w Twoją strategię social media, a zadanie konkursowe nie było ani zbyt łatwe, ani zbyt trudne. Dodatkowo także wypromujemy Twój konkurs, by cieszył się dużym zainteresowaniem, jednocześnie dbając o aspekty prawne.

Promowanie wydarzeń na Facebooku

Organizujesz targi, konferencje, warsztaty, koncerty, szkolenia czy inne eventy? Tak się składa, że na promowaniu wydarzeń na Facebooku znamy się jak nikt inny! Zajmiemy się Twoim wydarzeniem niezależnie od tego, czy odbywa się offline, czy online i zadbamy, by wszystkie bilety wyprzedały się jak najszybciej!

Facebook Stories - relacje na Facebooku

Czy wiesz, że umieszczanie relacji na Facebooku wzmacnia związek odbiorców z marką? W ramach obsługi Twoich social mediów możemy zadbać, by Twoje relacje na Facebooku były ciekawe i ukazywały się regularnie. Będziesz zaskoczony, jak wiele wartościowych treści może się pojawiać w ramach Facebookowych Stories!

Grupy dyskusyjne na Facebooku

Chcesz poznać potrzeby Twoich Klientów, stworzyć przestrzeń do dyskusji lub udostępniać dodatkowe treści najbardziej zaangażowanym fanom? Do tego najlepiej sprawdzi się grupa dyskusyjna! Grupy na Facebooku rozwijają się w błyskawicznym tempie, ciągle są udoskonalane o nowe funkcjonalności, a dodatkowo cieszą się naprawdę dobrymi zasięgami.

Jeśli już przekonaliśmy Cię, że warto założyć grupę dyskusyjną powiązaną z Twoją stroną na Facebooku, od razu uspokajamy, że opiekę nad taką grupą również możesz powierzyć zespołowi Coconut Agency. Pomożemy Ci wybrać dobrą nazwę dla grupy, nadamy jej odpowiedni kierunek rozwoju, a także zajmiemy się jej moderacją. Szybko zobaczysz, jak wiele dla Twojego wizerunku w sieci może zdziałać grupa dyskusyjna!

Statystyki profili i raportowanie

Zastanawiasz się, czy będziesz mieć kontrolę nad Twoimi social mediami, gdy powierzysz ich obsługę agencji? A może nie wiesz, skąd będziesz mieć pewność, czy nasze działania przynoszą efekty? Na szczęście mamy statystyki! 

 

W ramach obsługi Facebooka Twojej marki nasi specjaliści będą analizować statystyki Twojego fanpage’a z pomocą sprawdzonych programów analitycznych. Na podstawie takich statystyk przygotują dla Ciebie raporty okresowe, dzięki którym zawsze będziesz wiedzieć, o ile wzrosło zaangażowanie na Twoim Facebooku, jakie są koszty poszczególnych reklam i do ilu nowych osób dotarliśmy za pomocą postów sponsorowanych, jak i organicznie. 

Pamiętaj, że nie musisz decydować się na wszystkie opisane wyżej opcje, by rozpocząć współpracę z agencją! Skontaktuj się z nami, a my doradzimy Ci, na których aspektach Facebooka warto się skupić, by Twoja firma rozwijała się jak najlepiej i zrobiło się o niej naprawdę głośno!

Wypełnij formularz.

  Imię i nazwisko*

  E-mail*

  Telefon*

  Nazwa firmy*

  Jak możemy Cię wesprzeć?*

  Co chcesz osiągnąć współpracując z Coconut Agency?*

  Jakim miesięcznym budżetem dysponujesz, żeby to osiągnąć?*
  Zakres szkolenia:
  FacebookInstagramLinkedInTwitterPinterestTikTokGoogle AdsSEO
  Kiedy chcesz, żeby odbyło się szkolenie?
  Sprawdź aktualne oferty pracy w zakładce Kariera
  Wiadomość:
  Wiadomość:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Coconut Sp. z o.o. moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie.

  Martyna Szewczyk

  Sales Specialist

  Martyna Szewczyk

  Sales Specialist